A remeték remetéje
Armstrong az évek múlásával szomorúan vette tudomásul, hogy az űrkutatás átpolitizálódott. Nem fürdött a sikerben, nem, vagy csak vonakodva vett rész az évfordulós eseményeken. Nem próbálta pénzre váltani tettét, inkább visszavonultan élt, a "remeték remetéje" volt, fogalmazott David Garrett, a NASA korábbi szóvivője.
Az őt körülvevő hírverés a Reuters szerint néha még frusztrálta is. Egy 2005-ös interjút idéznek amelyben úgy nyilatkozott: "Szerintem mindannyian azt szeretnénk, ha a mindennapos kemény munkánkért kapnánk elismerést, és nem egyetlen nagy tüzijátékért." Amikor arról kérdezték, mit szól ahhoz, hogy a Hold porában évezredekig megmaradhat a lábnyoma, így felelt: "igazából remélem, hogy valaki egy nap felmegy majd oda és eltakarítja őket."
"Soha nem tudta igazán megérteni, hogy miért vetült akkora figyelem arra a létrára, a pillanatra, amikor lelépett a Hold felszínére" mondta róla James Hansen, az életrajzírója. "Az élete a repülésről szólt" mondta róla.
Felszólalt az űrkutatás privatizációja ellen
Ritka közszerepléseinek egyikeként 2010-ben aggodalmát fejezte ki Barack Obama amerikai elnök terve kapcsán, amely a Holdra való visszatérés felől a magáncégek által dominált űrkutatás felé mozdulna el - írja a The New York Times.
Két tucat Apollo-veteránnal együtt aláírt egy nyílt levelet, amelyen azt írja, a terv egy elhibázott javaslat, amely a jövőben kiszorítja a NASA-t az űrben zajló tevékenységekből"